Osvětlení do ložnice

Do ložnice patří krásná svítidla, lustry a lampy. Doladí interiér k dokonalosti a poskytnou vhodné světlo. Proto bychom je měli pečlivě vybírat.

Světlo pro psychickou pohodu a odpočinek

Světlo v ložnici se významně podílí na kvalitě odpočinku a psychické pohodě. Nemělo by být příliš rušivé, jelikož se zde primárně relaxuje a spí. Pokud v ložnici také pracujeme, volíme přídatné osvětlení pracovního koutu.

Jeden zdroj nestačí

V ložnici, stejně jako v každé další důležité místnosti, by neměl být pouze jeden zdroj umělého světla, Základem osvětlení ložnice je centrální svítidlo. Tím se většinou stane lustr nebo velká lampa na stropě. Vybíráme ho s ohledem na velikost prostoru. Tímto bychom neměli skončit. Pokračujeme lampičkami na nočních stolcích a můžeme přidat osvětlení šatníku.

Stropní svítidlo do ložnice

Stropní svítidla jsou jednoduchá, ale také složitější, poskládaná z několika světel. Pokud je strop nízký, lépe bude vypadat přisazené stropní svítidlo. Vyššímu stropu zase sluší větší lustr. Zvažte dálkové ovládání, které vám usnadní život a ušetří pěkných pár kroků denně. Některá světla se dají nejen zhasínat a rozsvěcet, ale i tlumit, měnit intenzitu nebo střídat barvy.

Pozor na modré světlo

Nejlepší volbou je teplé bílé světlo, které šetří zrak a navozuje příjemnou atmosféru. Pozor si dejte na modré světlo, které narušuje spánkový cyklus. Pro kvalitní spánek je před usnutím vhodné světlo bílé až načervenalé. Výrazné LED osvětlení není rozhodně vhodné.

Lampičky na noční stolky

Lustr zpravidla neposkytuje dostatek světla pro čtení. Proto ložnici dovybavíme doplňkovými svítidly. Bývají to lampičky na nočních stolcích nebo přímo nad postelí. Poslouží zároveň jako dekorace. Může jít o atraktivní designové kousky i nenápadné lampičky. Možnost nastavení a natočení lampičky určitě uvítáte. Ve větší místnosti se bude hezky vyjímat i stojanové svítidlo.

Osvětlení šatní skříně

Osvětlení šatní skříně vám ulehčí orientaci a hledání kousků pro váš outfit. Idální jsou LED bodová nebo podlouhlá svítidla. Mohou se rozsvítit při každém otevření skříně, případně ovládat manuálně. Záleží na osobních preferencích.

LED stolní lampa s dotykovým stmívačem

Hledáte vhodnou lampičku do interiéru? Chcete lampičku do dětského či studentského pokoje? LED stolní lampička s dotykovým stmívačem o výkonu 6 W je efektivním, funkčním doplňkem do každého interiéru, jenž zaujme i moderním a současně jednoduchým designem. Lampička vydává příjemné světlo pro dlouhotrvající práci a zároveň neunavuje váš zrak. Stolní LED lampička má 3 úrovně jasu nastavitelné na dotykovém panelu. Je vybavena flexibilním ramenem, které lze nastavit nahoru a dolů.

Cena v době recenze: 1 099 Kč

LED stříbrná stolní lampa 8 W

LED stolní lampička je vhodná především na pracovní stůl, kde tvoří jedinečný designový doplněk. Díky LED technologii má výkon pouhých 8W, což je dostatečné pro osvětlení pracovní plochy. LED stolní lampy jsou mnohonásobně úspornější než starší halogenové. Lampičky se nezahřívají na vysokou teplotu. Většinu energie mění na světlo.

Cena v době recenze: 999 Kč