Osvětlení do dětského pokoje

Každá místnost vyžaduje optimální osvětlení, které zahrnuje výběr svítidel, jejich rozmístění a volbu vhodné intenzitu světla. Pokojíček pro děti není výjimkou. Osvětlení do dětského pokoje bychom měli věnovat náležitou pozornost a každý kout osvětlit podle jeho využití.

Mnoho typů dětských svítidel

Osvětlení do dětského pokoje zahrnuje jak hlavní stropní světlo, tak i vedlejší zdroje. K nim patří například lampička u psacího stolu nebo večerní světlo u postele. Vybíráme funkční, ale zároveň hravé a veselé řešení, které se dětem bude zamlouvat. Na každou činnost, kterou dítě dělá, musí dobře vidět. Své místo má i efektní osvětlení, které navozuje příjemnou a hravou atmosféru. Zajímavým řešením může být světelný projektor, který na zdi vytváří motivy. Před spaním zase chceme dítě uklidnit a ukonejšit pomocí příjemného nočního světla.

Nakupujeme osvětlení do dětského pokoje

Dětské oči se vyvíjejí a nevhodné osvětlení může zrak zhoršit. U malých dětí musíme dbát na bezpečnost, tedy především na to, aby děti na svítidla nedosáhly. U větších už to takový problém není. Vyvarujte se rizika rozbití, střepů, případně povalujících se kabelů.

To, jak přesně bude svítidlo vypadat, nechte klidně na dětech. Parametry samozřejmě kontrolujte, nicméně vzhled vybavení pokojíčku by měl děti bavit. Svítidla pro dětský pokoj se vyrábí s krásnými motivy a v pestrých barvách, nedržte se proto zbytečně zpátky. Samozřejmě berte v potaz měnící se vkus s věkem a výběru věnujte dostatek času. Pozornost věnujte barvě světla, pohybovat by se měla od 3200 K do 6000 K. Klasickým žárovkám už téměř odzvonilo, volte tedy LED nebo halogenové úsporné žárovky. Světlo nesmí být příliš intenzivní a nepříjemné, ani moc slabé.

Světlo pro noční krmení i snadné usínání

Nástěnné lampy s tlumeným světlem, případně noční stolní lapičky hodně usnadní život s dětmi. Zpočátku budeme muset vidět na krmení nebo uspávání, později bude dítě vyžadovat tlumené noční světlo pro samostatné spaní. Existují noční světla ve tvaru zvířátek, které si děti dokonce smí vzít do postele.

LED stolní lampa s dotykovým stmívačem

Hledáte vhodnou lampičku do interiéru? Chcete lampičku do dětského či studentského pokoje? LED stolní lampička s dotykovým stmívačem o výkonu 6 W je efektivním, funkčním doplňkem do každého interiéru, jenž zaujme i moderním a současně jednoduchým designem. Lampička vydává příjemné světlo pro dlouhotrvající práci a zároveň neunavuje váš zrak. Stolní LED lampička má 3 úrovně jasu nastavitelné na dotykovém panelu. Je vybavena flexibilním ramenem, které lze nastavit nahoru a dolů.

Cena v době recenze: 1 099 Kč

LED stříbrná stolní lampa 8 W

LED stolní lampička je vhodná především na pracovní stůl, kde tvoří jedinečný designový doplněk. Díky LED technologii má výkon pouhých 8W, což je dostatečné pro osvětlení pracovní plochy. LED stolní lampy jsou mnohonásobně úspornější než starší halogenové. Lampičky se nezahřívají na vysokou teplotu. Většinu energie mění na světlo.

Cena v době recenze: 999 Kč